Problémy mají i velká letoviska. Ve Špindlerově Mlýně jsou v provozu jen sjezdovky Modrá, Hromovka II., Malý hank, Stoh a cvičná louka na Horních Mísečkách. Vedení skiareálu se rozhodlo, že bude lyžařům podmínky kompenzovat a za každý odlyžovaný den v současných nepříznivých podmínkách jim věnuje jednodenní skipas s padesátiprocentní slevou, který bude platit od 4. ledna až do konce sezony.

Také ve skiresortu Černá hora – Pec je provoz výrazně omezen. Lyžuje se na části sjezdovek v Peci pod Sněžkou, ve Velké Úpě a na Černé hoře, naopak Černý Důl a Svoboda nad Úpou jsou mimo provoz.

Skicentrum Říčky pokračuje v zasněžování červené sjezdovky, včera však muselo zrušit Závod o vycházející hvězdu Říček. V Deštném sezona dosud nezačala.

Pardubický kraj

Horské lyžařské areály v Pardubickém kraji chtějí koncem týdne zahájit letošní sezonu. Sněhová děla a tyče od noci zasněžují sjezdové tratě v Orlických horách.

Jako první by se měly otevřít nejdelší sjezdovky v Dolní Moravě, a to na Silvestra nebo nejpozději na Nový rok, řekl jednatel společnosti Sněžník Martin Palán.

„Otevřelo by se Béčko v délce dvou kilometrů, uvidíme, jak se podaří zasněžit Slamník. Slon bude následovat v dalším týdnu," uvedl Palán.

Zřejmě až po neděli se začne lyžovat v Červené Vodě na Orlickoústecku. „Kdyby se podařil nějaký den z víkendu, tak bychom byli šťastní," řekl ČTK ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka. Na čenkovické straně střediska se vleky a lanovky rozjedou později.

Zasněžovat svahy začali i provozovatelé areálů v níže položených oblastech. Středisko Peklák u České Třebové na Orlickoústecku ale s prvním lyžováním počítá až v příštím týdnu stejně jako skiareál v Hlinsku na Chrudimsku. „Začínáme z ničeho. Vloni jsme 30. prosince sezonu zahajovali, letos teprve začínáme zasněžovat," připomněl Robert Vokáč ze Ski klubu Hlinsko.

(vit, čtk)