Otevřená válka to rozhodně není. Tak popisuje starosta Týniště nad Orlicí Libor Koldinský (TOP 09) současný vztah se ředitelem místní základní školy. Přesto to mezi nimi zaskřípalo.

Ve škole letos na podzim řádila salmonelóza, nakazilo se téměř šedesát dětí a dvě kuchařky. Ředitel dlouhodobě poukazuje na špatný stav jídelny, což u některých lidí vzbuzuje dojem, že byl důvodem rozšíření nemoci. Starosta však taková tvrzení razantně odmítá. Poté, co o stavu kuchyně promluvil ředitel ze školního rozhlasu během rodičovských schůzek, nenechala na sebe reakce města dlouho čekat.

„Jsme nuceni zveřejnit kompletní zprávu krajské hygieny, která v jídelně provedla kontrolu. Zpráva nikde o ředitelem komentovaném stavu kuchyně nehovoří, nehledě na to, že její stav se salmonelou neměl a nemá nic společného,“ uvedl starosta.

Kdyby byly prostory důvodem, proč se salmonelóza rozšířila, členové kontroly z hygieny by je podle starosty ihned uzavřeli pro další provoz.

„Zřizovatel, kterým je město Týniště nad Orlicí, si je vědom stavem tohoto zařízení a do rozpočtu příštího roku jsou vyčleněny finanční prostředky na vypracování projektové dokumentace. Za sebe osobně si myslím, že každý rozumně smýšlející občan, si je na první pohled vědom faktu, že zřizovatel budovu školy rozhodně nezanedbává a stejné to bylo, je a bude i při jakémkoliv případu havárie a nutnosti okamžitého řešení, kdy zřizovatel vždy pomohl,“ dodal starosta.

Na internetu prý reagoval otevřeně, protože ředitel udělal to samé ve školním rozhlase.

„Neřekl jsem, že za salmonelózu může stav vývařovny. Ale informoval jsem o tom, že je katastrofální. Pracovní podmínky, které tam panují, jsou nevyhovující. Velký problém je například s vlhkostí. Mrzí mě, že mě pan starosta nezavolal a nezeptal se mě, co jsem v rozhlase říkal. To co se mu zprostředkovaně doneslo, nemuselo být zcela přesné,“ řekl ředitel Milan Kajn.

Na stav jídelny a vývařovny prý poukazuje dlouhodobě. „Několikrát jsem přišel s návrhem na opravu. Dostal jsem slib, že ke změně dojde příští rok. Ale ani v roce 2018 se nejspíš nic měnit nebude. Je to věc zastupitelů. A ti ať se přijdou podívat, v jakém stavu se tyto prostory nachází,“ uzavřel s tím, že o plánech města na zařazení nákladů na projektovou dokumentaci na opravu vývařovny a jídelny do rozpočtu na příští rok se dozvěděl až během telefonátu s Deníkem.

O případu
Zdrojem nemoci mohlo být kuřecí maso, které bylo dodáno v několika zamrazených kartonech či se při přípravě těstovinového salátu s kuřecím masem nepostupovalo dle hygienických předpisů. Kuřecí maso mohlo také být kontaminováno některou ze dvou zaměstnankyň, u kterých byla zjištěna salmonela. Už se nezjistí, zda některá z nich měla salmonelu ještě před přípravou jídla nebo onemocněly až po jeho konzumaci. Po kontrole hygieny byly všechny nedostatky v jídelně uvedeny do patřičného stavu.