Pro potěšení sjezdařů existuje dnes v Krkonoších několik desítek kilometrů sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti. „Je důležité, aby se lyžaři drželi na těchto tratích a nejezdili přilehlými lesními porosty. Kromě možného poškození stromků hranami lyží nebo snowboardů dochází zvýšeným pohybem lyžařů mimo sjezdovky k plašení lesních živočichů," připomíná mluvčí národního parku Radek Drahný.

Běžkaři mohou využít více než 500 km běžeckých tratí. Nejen oni, ale i turisté na sněžnicích a skialpinisté by se měli pohybovat pouze po značených cestách. Pěší turisté by měli chodit po okraji těchto tratí, a jdou-li ve skupince, pak za sebou, aby nepoškozovali jejich finančně nákladnou úpravu.

Další zimní aktivitou, jejíž obliba roste, je snowkiting. Jízda na lyžích či snowboardu tažených drakem je bezproblémová na rozsáhlých loukách v nižších částech hor, například v okolí Vrchlabí, na Předních či Zadních Rennerovkách. Na hřebenových loukách v I. zóně KRNAP, například v okolí Luční nebo Labské boudy, však vyvstává problém rušení živočichů či poškození vegetace.

„Krkonoše jsou také vyhledávány ledolezci. Většina ledopádů se však nachází v nepřístupných lokalitách. Legálně lze lézt jen na skále na konci cesty Buď fit v Labském dole. S ohledem na denní limit 16 ledolezců je nezbytné se předem registrovat," upozorňuje Radek Drahný.