Jakoby už  tušil, že to někomu může vadit. Poté, co ho ochranka starostlivě oblékla do větrovky, se do něj totiž pustil jeden z lidí v davu. „Nechceme vás tady, nejste poutník, máte červenou kartu!" ozývalo se společně s pískotem z úst Pavla Klimeše, bývalého zaměstnance  Krkonošského národního parku. Dav na to reagoval dle sympatií jednotlivců. Z jedné strany se neslo: „Nechte toho, my ho máme rádi," a z druhé zas: „No řekl to, co si myslíme všichni…" Zeman svému předchůdci Václavu Klausovi poblahopřál, že ačkoliv je o tři roky starší, nejvyšší horu republiky zdolal po svých.

Po malém incidentu přišla na řadu mše

Dál už tradiční oslavy svátku svatého Vavřince probíhaly v klidu a podle plánu. Současný prezident si s tím bývalým dali společně pivo na Poštovně a krátce po poledni začala mše, kvůli které na vrchol Sněžky vyšlapaly stovky poutníků z Čech i Polska.

Mši sloužil kardinál Dominik Duka. Na vrcholu Sněžky je totiž kaple zasvěcená právě svatému Vavřinci. Ten je patronem nejen kuchařů, ale i našich nejvyšších hor. Tradice poutí na Sněžku vznikla po listopadu roku 1989.

I přes počáteční prezidentovu nelibost, došla v sobotu řeč i na politiku. Po mši Miloš Zeman novinářům řekl, že nemá důvod zbytečně odkládat rozhodnutí o rozpuštění Sněmovny. Jmenování úřednické vlády bylo podle něj jedinou cestou k vypsání předčasných voleb.

Klaus zase vyloučil své další angažmá v ODS, podle něj je strana v krizi a bez změny lidí a jejich chování se s tím nic dělat nedá.