Leopold König starší připravil pro všechny, kteří dorazili, bohatý program. „S kamarády jsme si řekli, že když Polda jede olympiádu, tak ji musíme sledovat společně. Akce je však pro celou Třebovou. Mysleli jsme i na zábavu, neboť televizní přenos trvá sedm hodin," řekl tatínek olympionika. K vidění tak byly fotografie z úspěšných závodů mladého Leopolda, dresy stájí, za které závodil, a také závodní kolo. Pro děti byly k dispozici skákací hrad, možnost kreslit křídou olympijské vzkazy třebovskému závodníkovi, jízda na koni nebo soutěž ve střelbě ze vzduchovky.

Před vypuknutím závodu pustili organizátoři celého setkání všem přítomným zdravici z Ria od samotného závodníka a pak už jenom mohli držet palce k úspěšnému zdolání dvou set čtyřiceti kilometrů. „Domnívám se, že to je obrovská akce pro město. Mít olympionika v Riu je skvělé, není tolik sportovců v okrese. To, co se tady děje, je dobrá vizitka pro Leoše, celé město a jeho fandy," řekl přítomný nestor cyklistiky a místostarosta Moravské Třebové Pavel Brettschneider. Ten také potvrdil, že určitě pošlou za město i fanoušky zdravici pro změnu do    současného hlavního města sportu. Zároveň prozradil, že pokud mu to časové možnosti dovolí, tak bude sledovat atletiku a také moderní pětiboj.

„Závod je na 240 km a na trati jsou čtyři osmikilometrové kopce, které Poldovi sedí. Celý tým pojede na něj. Záleží na taktice, průběhu závodu, aby se neurvala dlouhá skupina třiceti lidí. Záleží na práci v celém balíku. Pokud dojede do posledních čtyř kol celý peloton, tak mu věřím,"  popsal závod a jeho možný průběh otec olympionika. Jeho přání na kvalitní výsledek se nepotvrdilo Leopold König závod s hromadným startem nakonec nedokončil. Šanci získat medaili má však ještě ve středu v časovce. Jeho rodina a fanoušci si to opět nenechají ujít a budou společně držet palce. „Přijďte všichni za deset minut tři na zámek sledovat závod. K dispozici bude velkoplošná obrazovka," pozval fanoušky cyklistiky Leopold König starší. Zároveň prozradil, jak se má jeho syn v brazilské metropoli: „Leoš nebyl na slavnostním zahájení. Trošku ho to mrzelo, ale nešlo to stihnout vzhledem k termínu konání závodu. Atmosféra je ale perfektní. Potkává se s dalšími sportovci. Je spokojen a užívá si to i při tréninku."

Ať dopadne Leoš v Riu jakkoliv, tak pro jeho fanoušky, zvláště v Třebové, bude navždy král.   (pš)