V praxi to znamenalo, že úsek mezi 25. a 35. kilometrem byl po poledni kompletně uzavřen a auta jezdila náhradní trasou po starém pražském tahu. Po třetí odpoledne se však auta na dálnici vrátila. Kompletně ve směru na Prahu. Ve směru na Hradec Králové mohla projíždět levým jízdním pruhem.

Zapomněl sundat rameno

K havárii bagru, tedy k nárazu ramene do mostku nad dálnicí, došlo ve středu před polednem. Řidič bagru se při nehodě lehce zranil. Také se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní.

„Bagr na dálnici pracoval, ale jeho řidič zapomněl stáhnout pracovní rameno, které narazilo do mostu. Provoz na mostě byl uzavřen a z rozhodnutí statika také provoz na dálnici mezi 25. a 35. kilometrem v obou směrech,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Ilustrační foto
Na D11 u Kostelní Lhoty bouralo osobní auto a náklaďák. Dálnice je průjezdná

Pro řidiče to znamená ve směru blíže k Praze sjezd z dálnice na exitu u Sadské, vrátit se pak mohou na dálnici z nájezdu u Pískové Lhoty u Poděbrad. Totéž platí i pro opačný směr. Na zmíněném úseku mezi Pískovou Lhotou a Sadskou se okamžitě začaly tvořit kolony.

Nejasný čas otevření

Kdy bude dálnice otevřena, nebylo po poledni jasné. Došlo k podrobnějšímu zkoumání nabouraného mostu ze strany statika. Podle informací policie ze třetí hodiny odpoledne však bezprostřední pád mostu na dálnici nehrozí, proto provoz na D11 byl obnoven.

Most patří Zemědělské společnosti Písková Lhota. Ta jej využívá pro přejezd své techniky nad dálnicí. Předseda představenstva Petr Hanák také čekal na výrok statika. „On rozhodne o tom, zda bude muset být most stržen, nebo zda bude možná jeho rekonstrukce,“ řekl Deníku Hanák.