„Soutěží se opět v kategoriích nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba," uvedla mluvčí kraje Martina Götzová. Přihlášky do soutěže a podrobné informace zájemci naleznou na webu zlatyerb.obce.cz. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 29. ledna  v 16 hodin.  Na krajské  kolo naváže celostátní, jehož výsledky budou vyhlášeny na dubnové konferenci Internet ve státní správě a samosprávě.

Horská služba cvičila záchranu z laviny

Východní Čechy - Horská služba v Krkonoších včera poprvé v této zimní sezoně trénovala záchranu lidí zasypaných lavinou. Do cvičení nad Špindlerovým Mlýnem se zapojilo 23 záchranářů z celé země, z toho 14 psovodů se psy, uvedl Pavel Cingr z krkonošské horské služby.

V Krkonoších od neděle platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. „Trénujeme psy, aby se přeorientovali z plošného hledání, které se využívá v létě, na hledání lidí v lavinách. Máme vytvořeno několik záhrabů, do kterých se schová člověk, a úkolem psa je ho najít," řekl Cingr. Další cvičení s mezinárodní účastí mají záchranáři naplánováno na polovinu března, bude však záležet na sněhových podmínkách, minulou zimu například žádné lavinové cvičení kvůli nedostatku sněhu v Krkonoších nebylo. V minulých letech byl v Krkonoších dosažen nejvýše čtvrtý stupeň.

Zima o sobě dala vědět. Ale záhy přijde oteplení

Východní Čechy - Zima si dala načas. Hory letos dostaly poprvé větší příděl sněhu. Radost z něj mají především milovníci běžek, kteří se na umělý sníh nastříkaný děly spolehnout nemohou. „Když jsem viděl jak tu napadlo, neváhal jsem a vzal jsem si v práci volno, abych mohl vyrazit na běžky," řekl jeden z vyznavačů bílé stopy na hřebeni Orlických hor, kde ve středu poprvé upravovali stopu novou rolbou. Jejich nadšení  ale nemusí mít dlouhého trvání. Podle Českého hydrometeorologického ústavu totiž bude o víkendu až 12 stupňů nad nulou a tající sníh zřejmě dokonce zvedne hladiny řek.