Kontrakt uzavřel několik dnů po krajských volbách Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který v kraji řídí činnost nemocnic. První náměstek hejtmana Otakar Ruml (KSČM) uzavření obchodu krátce po volbách označil  za podraz.

Holding je nyní jediným majitelem Královéhradecké lékárny, která je monopolním dodavatelem léků pro krajské nemocnice. Ruml řekl, že o transakci do pondělka nevěděl. O případném nákupu podílu v lékárenské firmě si podle Rumla mělo rozhodnout nové vedení kraje. „Jako rada kraje jsme o prodeji nerozhodli. Zneužili (představenstvo holdingu) období, kdy staré zastupitelstvo skončilo a nové ještě nefunguje," řekl Ruml.

Mluvčí kraje Martina Götzová připomněla, že podíl soukromníka v krajské lékárenské firmě byl terčem kritiky. Předseda představenstva Zdravotnického holdingu Miroslav Procházka ve vyjádření pro Českou televizi uvedl, že uzavření kupní smlouvy nebylo motivováno politicky. „Jednalo se o manažersko-ekonomické rozhodnutí, za které je zodpovědné představenstvo holdingu," uvedl.