„Do soutěže na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení se přihlásil jediný účastník, který nesplnil všechny formální požadavky zadávací dokumentace a zároveň i překročil maximální nabídkovou cenu. Zrušený tendr přezkoumáme a v nejbližší době vypíšeme nový,“ informoval včera Václav Řehoř, radní odpovědný za krajské investice.

Kraji se tak nepovedlo ani na druhý pokus vysoutěžit projekt na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení. První soutěž zrušil loni na jaře, kdy ani jeden ze tří přihlášených účastníků nesplnil podmínky výběrového řízení. Na podzim oznámil novou soutěž a plánovaný termín zahájení stavby v únoru 2019. Rekonstrukce ale kvůli zrušenému tendru příští měsíc nezačne.

V její první etapě se počítalo s rekonstrukcí pavilonu, ve kterém sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Ve druhé fázi byla v plánu demolice dvou pavilonů a výstavba domu, do kterého se přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny. Obojí mělo zlepšit efektivitu trutnovské nemocnice, a přístupnost a komfort pro pacienty a dárce krve.

Na celou přestavbu včetně dodávky zdravotnických technologií kraj počítá s investicí ve výši 265 milionů korun.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje má od 1. ledna nového předsedu představenstva, Miroslav Procházka se přesunul do pozice člena představenstva a bude se věnovat řízení trutnovské nemocnice.
Ředitel trutnovské nemocnice Procházka rezignoval na post šéfa holdingu