„Hlavním tématem bylo představení Strategie integrované územní investice, která může v následujících letech získat na projekty v tomto území až šest miliard korun z šesti vybraných operačních programů," přiblížila mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Nové terminály či cyklostezky

Pořídit by se tak mohly nové dopravní terminály, cyklostezky, vozidla městské hromadné dopravy, desítky projektů v oblasti základních, středních a vysokých škol, nebo kulturních památek.

Celkem 145 obcí měst a obcí, dva kraje, vysoké školy i soukromé subjekty mohou získat v tomto programovém období prostřednictvím Integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace dokonce až šest miliard korun.

„V těchto dnech intenzivně finalizuje dvouletá práce na dokončení Strategie integrované územní investice Hradecko-pardubické aglomerace," potvrdil manažer aglomerace Miroslav Janovský a dodal: „Projednání a schvalování tohoto zásadního dokumentu proběhne v polovině listopadu v zastupitelstvech krajských měst. Čerpat jeho prostřednictvím ale mohou i desítky dalších municipalit a dalších subjektů ve vytyčeném území. Hlavním cílem setkání je proto poskytnout politickým zástupcům měst a obcí a veřejnosti prostor seznámit se s nejdůležitějšími body tohoto dokumentu."