Před budovou regionálního centra Olomouc se sešlo na devadesát profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů z celé České republiky, kteří změřili síly ve čtyřech úsecích.

Čtyři těžké úseky

Prvním byl běh s požárními hadicemi, ve druhém soutěžící doběhl k hammer boxu a palicí provedl osmdesát úderů, tunelem pronesl dvacetikilové závaží tam a zpět, transportoval 80 kg vážící figurínu a na závěr překonal dvoumetrovou bariéru. Ve třetím úseku závodník ustavil čtyři nastavovací žebříky k lešení, na které následně vystoupal a nahoře vytáhl závaží o hmotnosti 20 kilogramů. Cestou do cíle ještě napojil proudnici na monitor. Poslední úsek fyzicky náročného závodu tvořil výstup do 18. patra výškové budovy regionálního centra.

Obstáli i jednotlivci

V týmech, které tvořili čtyři členové, si nejlépe vedli hasiči Královéhradeckého kraje, kteří ve složení Štěpán Karban, Pavel Kubín, Jan Mejsnar (všichni územní odbor Jičín) a Ondřej Rosenkranz (územní odbor Hradec Králové) získali zlaté medaile. V součtu časů zvládli náročnou trať nejrychleji ze všech jedenácti týmů a v čase 24:13,1 zvítězili.

Také mezi jednotlivci zabodovali hasiči z Královéhradeckého kraje. Pavel Kubín skončil v čase 5:27,7 na druhé příčce, zaostal pouze za vítězným Lukášem Novákem z HZS hlavního města Prahy. Na pátém místě skončil s výsledným časem 5:52,8 Ondřej Rosenkranz.