"K 1. lednu letošního roku máme k dispozici 1 946 míst pro policisty ve služebním poměru. Ke stejnému datu disponujeme 1 801 policisty. Máme tak o 145 policistů méně, než nám umožňuje systém. Musíme se s tím vypořádat. Naše náborová činnost velmi intenzivní, ale nedaří se nám naplnit stavy, aby se nám podařilo ještě lépe udržovat bezpečnost v kraji," uvedl policejní ředitel.

Oproti roku 2020 se jedná o mírný pokles, tendence snižování počtu policistů lze ale pozorovat už několik let. Letošní počet k začátku roku je nejnižší od roku 2016 Kromě 1 801 uniformovaných policistů má krajské ředitelství k dispozici dalších 450 zaměstnanců v civilu.

Ilustrační foto.
Covid přinesl rozpuk virtuálních zločinů. Odhalení dává policistům zabrat

Krátkodobě početní stavy ovlivňuje také covid. "O momentálních poklesech se dozvídáme vždy po ranním testování. V tento daný čas máme dohromady 94 policistů a zaměstnanců mimo. Z toho je 62 v izolaci a 32 v karanténě. Samozřejmě nám to dělá problém kvůli sestavování služeb, nejhorší je teď situace v okrese Trutnov. Stále ale máme dostatek policistů, abychom zajistili bezpečnost a pořádek v našem kraji," doplnil Petřík.