Krkonošskými cyklobusy se loni svezlo rekordních 41 804 osob, o devět tisíc více než v roce 2017. Přepravených kol bylo loni 3612. Během června jezdí o víkendech, v červenci a srpnu každý den, v září ve čtvrtky, o víkendech a svátcích. Cyklobus z Hradce Králové do Vrchlabí bude v provozu o sobotách a během prázdnin také ve čtvrtek.

Kromě linky z Jilemnice na Horní Mísečky, kde se kola ukládají uvnitř autobusu a která bude v provozu od 6. června, jsou všechny cyklobusy vybaveny přívěsy pro kola. Přívěsy uvezou 20 až 35 kol, v autobuse se přepraví 45 až 55 osob.

„Jsme velice rádi, že krkonošské cyklobusy v letošní situaci mohou vyjet. Platit budou stejná opatřená jako všude. Lidé musí mít v autobusech roušky, na sedadlech sedět po jednom. Rodiny můžou být pohromadě,“ řekla Miroslava Chaloupská ze Svazku měst a obcí Krkonoše, koordinátorka krkonošské dopravy.

Nejvyhledávanější je páteřní linka z Harrachova na Pomezní Boudy, která protíná celé Krkonoše a měří 118 kilometrů. Velmi oblíbená je rovněž trasa z Vrchlabí na Špindlerovu boudu. Velký nárůst loni zaznamenala linka Jilemnice - Horní Mísečky, kterou se svezlo o 1200 lidí více než v předchozím roce. Lidé se díky cyklobusům dostanou do všech krkonošských středisek. Spoje vyjíždějí také z Trutnova, Úpice či Žacléře.