Při volbách v roce 2012 díky kroužkování postoupilo devět kandidátů. Nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů získal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, a to 3689. Na kandidátce Koalice pro Královéhradecký kraj se tím dostal ze druhého na první místo před lídra Vladimíra Dernera.

Největší skok ze všech kandidátů udělal poslanec a náchodský starosta Jan Birke (ČSSD), který na kandidátce sociálních demokratů postoupil z 12. místa na druhé. Nejúspěšnější u ČSSD byl senátor a bývalý prokurátor Miroslav Antl, který se ze druhého místa dostal s 2656 preferen­čními hlasy na první místo. Lídr kandidátky ČSSD Jiří Štěpán skončil třetí.

Mezi pět zastupitelů ODS se díky preferenčním hlasům zařadili trutnovský starosta Ivan Adamec a bývalý místopředseda Evropského parlamentu Oldřich Vlasák. U Koalice pro Královéhradecký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, HDK a VPM, se mezi pět jejích zastupitelů díky preferencím dostali primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, jeho náměstkyně Anna Maclová a bývalý starosta Hostinného Karel Klíma.

Voliči KSČM do zastupitelstva kroužkováním posunuli poslance Zdeňka Ondráčka a dosavadního krajského radního pro sociální věci Josefa Lukáška. Komunisté mají čtyři zastupitele. Mezi čtyři zastupitele koalice Starostů a Východočechů pronikla z šestého místa starostka Železnice a bývalá ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková. U TOP 09 mezi její čtyři zastupitele díky preferencím postoupil náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Žádné posuny ze zadních pozic neudělali voliči u kandidátů vítězného hnutí ANO, které má 13 zastupitelů. Beze změn zůstalo i pořadí u koalice SPD a SPO a u koalice pirátů, Strany zelených a Změny pro Královéhradecký kraj. Obě koalice mají po dvou zastupitelích.

V počtu preferenčních hlasů pro jednotlivé kandidáty skončila za Bělobrádkem na druhém místě jednička ANO Klára Dostálová s 2909 hlasy. Třetí byl Miroslav Antl. Přes 2000 preferenčních hlasů ještě získali bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS), ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Jiří Mašek (ANO) a Vladimír Derner (KDU-ČSL).

V kraji byla nejvyšší volební účast v Sekeřicích

Hradec Králové - Největší zájem o volby v Královéhradeckém kraji měli voliči v obci Sekeřice na Jičínsku, kde volební účast dosáhla 70,30 procent. Naopak nejméně voličů přišlo k volebním urnám ve dvacet kilometrů vzdálené Střevači na Jičínsku, kde měla volební účast hodnotu 17,39 procenta voličů. Vyplývá to z dat serveru www.volby.cz.

V Sekeřicích bylo v seznamu 101 voličů, svůj hlas ve volební místnosti odevzdalo 69 lidí. Volby v Sekeřicích výrazně vyhrálo hnutí ANO 2011, které získalo podporu 42,02 procenta voličů, na druhém místě byli sociální demokraté se ziskem 13,04 procenta a třetí v Sekeřicích skončila KSČM.

Ve Střevači bylo do seznamu zapsáno 230 voličů, k volebním urnám přišlo jen 38 z nich. Volby v obci vyhrálo ANO, kterému dalo hlas deset lidí, což znamená zisk 26,31 procenta. Na druhém místě skončilo KSČM se ziskem 21,05 procenta hlasů, o třetí příčku se ve Střevači dělí SPD a SPO společně s koalicí Pirátů, Strany zelených a Změny pro Královéhradec­ký kraj.

V Královéhradeckém kraji dorazilo v pátek a sobotu k volebním urnám 37,33 procenta voličů, což bylo méně než před čtyřmi lety, kdy ve volbách hlasovalo 38,43 procenta voličů.

Hlasy voličů nejrychleji sečetli v Libchyni

Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji se podařilo nejrychleji sečíst výsledky krajských voleb členům okrskové volební komise v Libchyni na Náchodsku. Voleb se v obci s 56 voliči zúčastnilo 51,79 procenta z nich. Jednoznačně u nich zvítězilo hnutí ANO 2011, které dostalo přes 46 procent hlasů. Za ním s 25 procenty následovala Koalice pro Královéhradecký kraj. Celkem má obec 68 obyvatel. ČTK to zjistila z webu www.volby.cz.

Krátce po Libchyni dorazily do ústředí ČSÚ i výsledky z dalších osmi obcí v kraji. Rychle měli sečteno ve Zdechovicích na Hradecku, v Sendraži a Vršovce na Náchodsku, v Chlístově na Rychnovsku, a v Kuksu, Stanovicích, Zdobíně a Zlaté Olešnici na Trutnovsku.

V kraji letos kandidátky postavilo celkem 17 politických subjektů, což je o dva méně než v minulých krajských volbách. O zvolení do pětačtyřiceti­členného krajského zastupitelstva usilovalo celkem 711 lidí.