Až se za pár týdnů otevřou brány kukského Hospitalu, nebude to jediná opravená památka ve Šporkově areálu.

Do nového hávu se totiž oblékla i oblíbená hospoda U Prďoly.  S její novou vizáží se spojí i zbrusu nový název. Nová provozovatelka Lenka Fikrová se totiž rozhodla, že „Prďolu" nahradí jiný název.

Nastupuje Baroque

„Podnik přejmenujeme. Shodli jsme se na tom, že Prďola sem určitě patřil a měl tu své místo, ale i díky tomu, že se celá památka opravila, jsme to chtěli posunout někam dál. Víc restauraci zpřístupnit i rodinám s dětmi. Nebude to už taková tak klasická začouzená hospůdka," řekla Deníku Lenka Fikrová s tím, že jméno Baroque odkazuje k minulosti celé této oblasti a hlavně k barokním klenotům rozesetým všude okolo Kuksu.

Nové označení se možná na pár týdnů stane žhavým tématem místních lidi, ale nová provozovatelka kvůli přejmenování oblíbené hospůdky žádné větší komplikace od místních neočekává. „Ze začátku asi místní budou mít problém ztotožnit se s novým názvem, ale věřím, že se najde dost rozumných lidí, kteří to pochopí," řekla Deníku Lenka Fikrová, která chce novým návštěvníkům nabídnout i nové menu.

Regionální potraviny

„Chceme vařit českou kuchyni v moderním pojetí. Přidat tomu nějakou další hodnotu. Navrátit se zpět k čistým chutím a surovinám," uvedla provozovatelka a dodala, že v kuchyni chce využívat hlavně regionální potraviny. První zákazník by je mohl ochutnat 1. června.