Ústecká Kociánka, kterou zaplnil početný fanklub, olympionika bouřlivě přivítala v japonském stylu. Věří v další cennou medaili za čtyři roky v Tokiu. Budou ho za ní hnát svým fanděním stejně jako letos, kdy málem zbořili restauraci Popráč.

Za čtyři roky u toho chtějí být znovu. „Vypravíme autobus, vyjíždíme za čtrnáct dní," vtipkoval hlavní pořadatel vítání Petr Strákoš v kostýmu gejši.

I další gratulanti byli styloví, stejně tak dary. Starosta Petr Hájek mu předal katanu, japonský meč. Vyslovil však obavu, aby to nedopadlo podobně, ba hůř než při oslavách před čtyřmi lety, kdy si Kulhavý darovanou lopatou zlomil prst na noze… „No tak přinejhorším pojedu na paralympiádu," rozesmál publikum Kulhavý a potlesk si vysloužil i za další slova: „Ještě v úterý jsem vypadal jako troska, málem jsem se neudržel na nohách, ale teď už jsem připravený na večírek."

Na „přetřes" přišlo i zasnoubení bikera s přítelkyní. „Slyšel jsem to v televizi, bylo to překvapení," přiznal s úsměvem otec olympionika. A Petr Strákoš to okomentoval po svém: „Trošku jsme se zlobili, protože se nezeptal na svolení. Jediné štěstí, že o ruku nepožádal Schurtera." Právě Nino Schurter Kulhavému sebral zlato.

Gratulantů dorazila spousta. V kimonech nebo alespoň s vlaječkou. Početné zastoupení měli na přivítání karatisté. A ne náhodou. Na olympiádu se karate vrátí po čtyřiceti letech. „Je pro mě vzor, dělám karate, chtěl bych taky na olympiádu. Je to pro mě hodně velká motivace, budu na sobě pracovat," svěřil se školák Martin z Ústí.