Na druhém místě se umístil bývalý starosta Hostinného  Karel Klíma, třetí byla zvolena náměstkyně hradeckého primátora  Anna Maclová.

KDU-ČSL půjde příští rok do voleb v Koalici pro Královéhradecký kraj, v níž vedle lidovců bude ještě Hradecký  demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM).

„Kandidáti KDU-ČSL zvolení v těchto primárních volbách budou na kandidátce Koalice pro Královéhradecký kraj umístěni dle klíče dohodnutého s koaličními partnery," uvedl krajský tajemník strany Lukáš Janeček.

Podle Vladimíra Dernera byly primární volby složité: „Vzhledem k faktu, že obsazujeme pouze polovinu kandidátky, musíme i na nižší místa umístit velmi kvalitní kandidáty, kteří jsou třeba toho času i krajští zastupitelé. Nakonec jsme zvolili klíč, který respektoval vůli a zastoupení okresů, aby každý okres měl na volitelném místě svého zástupce."

Ve volbách bude kandidovat také  předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. „Jeho umístění bude řešeno na základě koaličních dohod," dodal Lukáš Janeček.

V Pardubickém kraji lidovce opět povede náměstek hejtmana Roman Línek. Lidovci budou v krajských volbách kandidovat tradičně s politickým hnutím Nestraníci a SNK-ED pod názvem Koalice pro Pardubický kraj.