Lidé musí prokázat bezinfekčnost očkováním nebo proděláním nemoci v posledních 180 dnech. U mladších osmnácti let lze bezinfekčnost prokázat i negativním PCR testem. Děti do dvanácti let bezinfekčnost prokazovat nemusí.

Mluvčí Skiresortu Černá hora - Pec Zina Plchová informovala, že k tradiční sjezdovce Anděl (1100 metrů) se přidá na úvod lyžařské sezony i sjezdovka Zalomená (1100 m) a pokud to podmínky dovolí, tak i dětská sjezdovka Sport 1 (250 m) a patrně horní úsek sjezdovky Černohorská (1600 m). V pátek 3. prosince by tak mělo být k dispozici 2,5 až 4 km sjezdovek. Podle ceníku SkiResortu pro první lyžování stojí jednodenní skipas 590 korun na kamenné pokladně (na 4 hodiny 520 Kč), při nákupu online 530 Kč.

Zasněžená Černá hora v Krkonoších v sobotu 27. listopadu.Zasněžená Černá hora v Krkonoších v sobotu 27. listopadu.Zdroj: Michal Fanta

Na hřebenech Krkonoš v tomto týdnu připadlo přes 30 centimetrů čerstvého sněhu. Zhruba stejně vysokou vrstvu připravila na sjezdovkách také sněžná děla. "Lyžařské podmínky na vrcholu Černé hory by měly být velmi dobré. Lyžaře ke sjezdovkám na Černé hoře vyveze kabinková lanovka z Janských Lázní. Stejným způsobem se pak po lyžování dostanou zpátky," řekl Petr Hynek, prokurista SkiResortu Černá hora - Pec. Na Černé hoře bude od pátku otevřený také Fordbar, takže lidé se tam budou moci občerstvit.

SkiResort již spustil online prodej skipasů na první lyžování. Zakoupit je lze na webshopu skiresortcard.cz. Na stejném místě je možné rezervovat také lyžařské vybavení v online půjčovně SkiResort Live nebo parkovné.

S několika novinkami vyráží do zimní sezony Ski areál Malá Úpa Lyžařům nabídne výhodnější nákup skipasů online, online rezervace lyžařského vybavení, automatickou pokladnu, nové prostory půjčoven, servis. Nejzásadnější událostí je dokončené propojení areálů Pomezky a U Kostela, na kterém lyžařské středisko v Malé Úpě pracovalo několik let. Propojení přineslo vybudování nových sjezdovek Rennerovka, Kolbenka a Trautenberk.

Podle ceníku na webu skimu.cz stojí jednodenní skipas v období do 25. prosince 690 Kč na kamenné pokladně a 620 Kč při nákupu online.

Zasněžená Černá hora v Krkonoších v sobotu 27. listopadu.
Na Černé hoře v Krkonoších chtějí v pátek zahájit lyžařskou sezonu

Ve Špindlerově Mlýně otevře skiareál sjezdovky příští pátek 10. prosince. Pokud by jim vydrželo takové počasí jako první prosincový den, mnuli by si ruce. Navzdory proticovidovým opatřením, kvůli kterým si v zimě nezalyžují neočkovaní lidé.

"Takový přelom listopadu a prosince dlouho nebyl. Sněhu je dost, uvidíme, jak se budou vyvíjet teploty v dalších dnech, ale předpovědi vypadají pozitivně. Díky tomu bychom měli být schopni spustit provoz příští víkend jak ve Svatém Petru, tak na Hromovce i na straně Medvědína," řekl Adam Svačina, obchodní a marketingový manažer Skiareálu Špindlerův Mlýn.

"Příští týden budeme upřesňovat podle počasí, které sjezdovky otevřeme. Tradiční zahájení zimní sezony s koncerty a dalšími akcemi letos dělat nebudeme kvůli vládním opatřením," dodal.

Ve Špindlerově Mlýně stojí skipas na první den lyžování 10. prosince 990 Kč na kamenné pokladně, 660 Kč při nákupu online.

Lyžařský areál Pomezky v Malé Úpě ve středu 24. listopadu odpoledne.
Skiareály chystají sjezdovky na start sezony, v Malé Úpě čekají lyžaře tři nové