Na začátku týdne připadlo až čtvrt metru sněhu a na sjezdovkách ho leží od 40 do 140 centimetrů. Některé menší areály, například Zdobnice, Peklák u České Třebové či Černý Důl,  jsou v provozu už jen o víkendech.

„Na sjezdovkách máme přes metr sněhu, za poslední dva dny napadlo přes 20 centimetrů sněhu, nyní také sněží a mrzne, takže podmínky pro lyžaře jsou fantastické," řekl Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Hlavní lanovky tu budou v provozu do 14. dubna, o dalším provozu se rozhodne podle počasí a zájmu lyžařů.

Sněžení posledních dnů zlepšilo podmínky také v Orlických horách. Například v Říčkách je na sjezdových tratích přes metr sněhu a celé Ski centrum je v provozu.

Většina lyžařských areálů se však kvůli úbytku návštěvníků snaží přilákat lyžaře nižšími cenami, od pondělí začala takzvaná vedlejší sezona.

Například ve SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou zaplatí lyžař za jednodenní skipas 520 korun, což je o 100 korun méně než v plné sezoně. Někde jsou slevy oproti hlavní sezoně až třetinové.   (čtk, bj)