Ve Dvoře Králové není Majáles studentskou slavností. Kulturní zařízení Hankův dům připravilo na „čarodějnice" a 1. máj nabitý program. Už dopoledne Masarykovo náměstí zaplnily farmářské trhy a zahrála dechovka Podzvičinka. Odpoledne potěšilo děti vystoupení skupiny Pískomil se vrací.

Vrchlabská Májová veselice se včera nesla v duchu oslav 480. výročí města. Během dne se na pódiu Náměstí TGM vystřídaly místní soubory i muzikanti z Polska.

Prvomájový den byl v Náchodě ve znamení Náchodské Prima sezóny. Tento festival studentské tvořivosti zahájilo v úterý odpoledne tradiční Čarodějnické veselí na Dobrošově. Včera se uskutečnily vernisáže výstav přihlášených studentských výtvarných a fotografických prací.  Festival potrvá až do 7. května a jeho součástí budou také přehlídka studentského divadla, koncerty mladých kapel, studentský Majáles na Karlově náměstí či jazzový koncert.

V Jičíně byl svátek oslaven bohatým kulturním programem. Zájemci se mohli podívat jak kupříkladu na přehlídku motocyklů Jawa či ukázku hasičského zásahu, tak na hudební nebo taneční vystoupení.

Na Rychnovsku začaly májové oslavy už poslední dubnový den, kdy se na mnoha místech v okrese vztyčily májky. Jedna z těch největších „vyrostla" i na dobrušském náměstí. „Má přes deset metrů. Pro nás je to už tradice," říká Martin Dítě, vedoucí Junáku v Dobrušce a jeden z organizátorů akce.

Samotný Svátek práce si vyloženě po svém připomněli v Českém Meziříčí. Nazdobené traktory, děti s mávátky a budovatelské písně nechyběly v průvodu, který se vydal obcí. Za vším stojí Spolek za veselejší Meziříčí. Recesistickou akci pořádají už pátým rokem.