Letos navíc přálo počasí, a tak se „sklářská rodina" mohla u pece Magdalena s nadšením otáčet. „Umíme si to nahoře zařídit," smál se Bohumír Dragoun, ředitel deštenského Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel, které je spolu s obcí organizátorem akce.

Skláři se do Deštného sjíždějí už v pátek, kdy začínají tvořit první originální díla. Ta se nakonec draží poslední den. Pro návštěvníky je však nejlákavější sobota. To se sklovina v peci taví už od devíti hodin.

Akce se koná už po dvaadvacáté a za tu dobu se ustálila parta sklářů, která pravidelně přijíždí. A tak vše funguje jako v malé rodině. K dobrému pohoštění patří i tradiční buchty. „To jsou slíváky od manželů Homolkových. Bez nich už by to asi nešlo. Ale musíte je jíst v předklonu, jinak máte na triku značku," říká s úsměvem Bohumír Dragoun.

Kromě obdivování umění sklářů se mohli návštěvníci zdokonalit v dalších technikách úpravy skla. Sami si mohli vyrobit mozaiku na zrcadlo anebo si nechat do sklenice vybrousit věnování či jméno.