Po stříbru ze stíhačky si tentokrát pověsí na krk bronzový kov a po návratu domů se může těšit na barevné lasagne, které mu žena nejspíše na oslavu uvaří.

„Jsem na Ondru strašně, strašně, strašně moc hrdá. Moc mu to přeju, protože on se na tohle skutečně hodně moc nadřel. Počkal si na úspěch celkem dost dlouho a myslím, si, že si to fakt zaslouží," radovala se Veronika Moravcová.

Volno neměla

Zatímco při stříbrné stíhačce fandila hlasitě doma s kolegyněmi z práce, tentokrát počínání svého muže na trati neviděla. Jak se závod s hromadným startem přesouval, už si nemohla vzít v práci volno. „Nervózní jsem byla stejně, akorát jsem nebyla tak napnutá. Na druhou stranu to čekání u telefonu, co se na displeji objeví, to bylo hrozný," řekla Moravcová, které psali průběžně textové zprávy rodiče.

Ve výzkumné biotechnologické laboratoři se při závodu nedokázala plně soustředit.

Fandí celý Letohrad

V Letohradu jí lidé gratulují na ulici. „Hodně lidí nás zná a tím víc to prožívají. Celé město žije olympiádou," prozradila Moravcová. Po stříbru se na dveřích u Moravců objevil i vzkaz napsaný křídou: „Ondro, děkujem. Super!" Ten Moravcová nesmazala, protože tušila, že by mohla ještě nějaká medaile přibýt.

Spíše čekala, že by cenný kov mohl vyjít ve smíšené štafetě, která se jede dnes. Češi v ní budou v čele s Moravcem a Gabrielou Soukalovou patřit k favoritům.

Po olympijských hrách se biatlonisté objeví před pokračováním Světového poháru na skok doma. Co manželka olympijskému medailistovi uvaří? „Asi lasagne. Přivezli jsme si speciální barevný a čekali jsme na speciální příležitost. Tahle bude asi vhodná."

Manželka devětadvacetiletého závodníka si je vědoma, že „nárok" na Moravce si po jeho úspěchu bude dělat kde kdo. „Já se jen tak nedám," smála se Moravcová. „Bude mít hodně povinností, ale to k tomu patří," dodala.

Jak si vedli Východočeši
Ondřej Moravec
BIATLON - závod s hromadným startem na 15 km: 3. místo
Názor Deníku: Fenomenální! Borec z Letohradu utrhl z medailového stromu druhou placku. V hromadném závodě a v drsné konkurenci třiceti nejlepších borců planety dokonale střílel a skvěle běžel. Ve finiši nestačil jen na Nora Svendsena a Francouze Fourcada.

Jaroslav SoukupBIATLON - závod s hromadným startem na 15 km: 24. místo
Názor Deníku: Škoda převeliká tří chyb na poslední stojce. Jinak mohl atakovat umístění v elitní desítce. Dnes jde do smíšené štafety.

Aleš HemskýHOKEJ - osmifinálový
zápas se Slováky: 5:3
Názor Deníku: Konečně.  Šikovný útočník dosud na olympiádě tolik nezářil. Ale bitva se Slováky pardubickému rodákovi vyšla báječně. Už v 7. minutě vstřelil důležitý první gól. I v dalším průběhu přiváděl soupeře do úzkých, ale i on se v závěru obával o výsledek.