Toto kvarteto získalo loni bronz na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě a na začátku této sezony vyhrálo Světový pohár. Proto Češi vyrazí na trať v Soči se startovním číslem jedna. „Asi budeme patřit k favoritům, ale nesmíme se k tomu upínat. Určitě ale o tu medaili budeme bojovat," řekla Veronika Vítková. Pokud počasí dovolí, závod začne v 15.30 hodin.

Další Východočeška se do olympijského dění zapojí už v 10.15 hodin. Na start ženské semifinálové jízdy sprintu klasicky  se postaví Karolína Grohová z Vrchlabí.

Poslední medaili přidal včera při hromadném závodu na 15 kilometrů biatlonista Ondřej Moravec. Po dramatickém závěru skončil třetí.

„Dneska jsem na víc neměl, jel jsem celou dobu své tempo. Chvíli jsem skupinku tahal a když zabrali, tak jsem ani nereagoval, protože jsem věděl, že na to nemám. Jsem ale spokojený," vyjádřil se po včerejším závodě Ondřej Moravec.

Už v neděli potěšila české fanoušky snowboardcrossařka Eva Samková. Jako jediné se jí zatím podařilo získat zlato.

„Je to šílené. Vždycky jsem koukala doma v televizi na letní i zimní olympiádu a teď tady jsem jako šampionka," zářila rodačka z Vrchlabí.

Na první medaili čekal český biatlon na olympiádě 54 let až do 8. února. Bronz vybojoval hned v prvním sprintu na 10 kilometrů Jaroslav Soukup. Za bronz dostane dárek jeho dcera Adéla. „Manželka říkala, že bych mohl něco vydělat, dcera si přála skluzavku," culil se Soukup po závodě.

Stříbro a bronz – biatlonista Ondřej Moravec: Z invalidního vozíku za medailemi
Druhá medaile. Biatlonista Ondřej Moravec vybojoval na olympijských hrách v Soči po stříbru bronz v závodu na 15 km s hromadným startem.Letohrad má svého starostu, ale od Her v Soči i svého krále – Ondřeje Moravce.
Před třemi lety přitom po něm pes neštěkl, soužil se na trati, trápil se se střelbou… 
A teď je z něj žijící legenda českého biatlonu.
Čtrnáct dní na pomezí Kavkazských hor mu obrátily život naruby.
Už není jen ten, kdo dělá biatlon sakra dobře, už je dvojnásobný olympijský medailista. Na krku se mu houpe stříbro ze stíhačky a bronz ze závodu s hromadných startem.
Životní příběh letohradského závodníka se přitom mohl odehrávat 
v úplně jiných kulisách. Dalek od střelnic a náročných tratí. Dalek od 
neustálého odříkání a každodenní tvrdé práce.
V dětském věku v ordinaci uslyšel: Máš doživotní zákaz sportovat! Zkus to jen rekreačně a ještě někdy. Ufff…
Lékaři mu diagnostikovali Perthesovu chorobu, hrozila mu operace kyčlí. Jenže v nemocnici v Hradci Králové na něj zapomněli, namísto operace se jeho stav zlepšil. Přesto Moravec strávil půl roku na invalidním vozíku, intenzivně cvičil a k biatlonu se vrátil.
Zaplaťpánbůh. Odměnou mu jsou dvě velké krásné třpytivé medaile.

Zlato – snowboardcrossařka Eva Samková: Radši by chtěla gratulaci od Havla
Snowboardkrosařka Eva Samková získala pro Českou republiku první zlato na olympijských hrách v Soči.Je hezká, sympatická, chytrá, usměvavá, trochu ztřeštěná, upřímná… a ZLATÁ! Eva Samková spadla českému sportu z nebes.
Co se o ní vědělo do Her 
v Soči? Že jezdí docela dobře na snowboardu.
Teď?
Národ o ní ví všechno. Že rajtuje na koni, že si zatroubí na saxofon, že miluje Jaromíra Jágra a že by byla radši, kdyby ji místo Miloše Zemana gratuloval k olympijskému triumfu Václav Havel.
Není nad upřímnost. Zvlášť u dvacetileté holky z Vrchlabí, které aktuálně leží svět u nohou. Knírku roztomile vyobrazeného pod nosem českého třeštidla si všimla i zahraniční média.
„Je to pohodářka, nebo jde o nějaké politické sdělení?" ptali se na webu deníku  Wall Street Journal.
Ale ne, žádná politika. Samková si knír pod nos maluje od mistrovství světa 2011. Jen tak, pro štěstí.
V Česku už si na ni brousí zuby marketingoví dravci. Příjemná dívka bude na roztrhání. Oslovit cílovou skupinu mladých lidí skrz nádherný úsměv olympijské vítězky bude pro firmy terno.

Bronz – biatlonista Jaroslav Soukup: Umí vystoupit ze stínu slavnějších
Třetí místo. Jaroslav Soukup se v Soči postaral o historicky první medaili pro český biatlon z olympijských her. Tramtadadá! Prvním českým medailistou na Hrách 
v Soči se stává… Jaroslav Soukup!
Hodně lidí by si před 14 dny klepalo na čelo. To spíš Moravec, nebo Šlesingr, ne? Ale Soukup?
Byl až třetím vzadu. Jenže bourák z Letohradu má jednu úžasnou schopnost – umí 
v pravou chvíli vystoupit ze stínu slavnějších a mediálně propíranějších kamarádů.
Před dvěma lety šokoval poprvé: na světovém šampionátu bral bronz ve vytrvalostním závodě.
Před rokem podruhé: na ostře sledovaném domácím mistrovství v Novém Městě na Moravě nahradil ve smíšené štafetě na poslední chvíli nemocného kumpána Michala Šlesingra a po skvělém výkonu pomohl týmu k bronzu.
Před pár dny potřetí…
Rodák z Jičína,, který se biatlonovému řemeslu vyučil v Letohradě, může v Soči svoji sbírku ještě rozšířit. Šanci má zejména dnes ve smíšené štafetě.
I kdyby to nevyšlo, za to, co si vytrpěl po hrůzném pádu z kola v létě 2012, a jak se vrátil zpět, je už teď pro všechny HRDINOU!