Osobní vozy do 3,5 tuny pojedou do Vrchlabí přes Janské Lázně, do 30 tun z Trutnova přes Hostinné a nad 30 tun přes Čistou u Horek a Studenec. Místní obyvatelé, kteří například jezdí do škol či za prací do Rudníku či z opačného směru, budou moci využít objízdnou trasu v obci přes náhradní most u bývalého Labužníka. To bude ovšem možné pouze s písemným souhlasem městyse. Doprava na tomto mostu je řízena kyvadlově pomocí provizorní světelné signalizace.

Most na silnici I/14 v Mladých Bukách čeká již delší dobu plánovaná generální oprava. Řidiči se přes Rudník do Vrchlabí po silnici I/14 proto nedostanou, a to až do listopadu. Osobní auta budou moci volit objízdnou trasu přes Janské Lázně a Černý Důl. Musí však počítat s tím, že v Černém Dole – Čisté se začne opravovat kanalizace.

Dopravu budou řídit semafory a dojde tak k dalšímu zdržení. Opatrnosti musí dbát také cyklisté, kteří rádi jezdí z Černé hory do Černého Dolu. V úseku dlouhém jeden kilometr od Myslivny k závodu Mileta je komunikace poškozena stavbou kanalizace. K asfaltování dojde do konce června.