Prozkoumat krásy a zajímavá zákoutí Orlických hor můžete i ze sedla kola. Deník spolu s Euroregionem Glacensis připravil seriál, který na stránkách naleznete každou sobotu.

Dnes se vydáme na pohodlnou vyjížďku, kterou zvládne celá rodina včetně zdatnějších dětí. Stačí se dostat do Mezivrší, kam se pohodlně dopravíte cyklobusem, a poté už na kole pádit přes Říčky v Orlických horách až do Rychnova nad Kněžnou.

Příjemnou asi třicetikilometrovou trasu si můžete zpříjemnit nádhernou procházkou v oblasti rašeliniště Kačerov.

Pokochejte se pestrou mozaikou rašelinných biotopů od nejvlhčích mokřin po suché loučky. Místo patří i k velmi bohatým nalezištím vzácných druhů rostlin a živočichů. Mezi nimi je hned několik druhů motýlů.

Dolů přímo 
po červené sjezdovce

To však není jediná příjemná zastávka. Další ocení zřejmě žízniví pánové. Po cestě se nabízí hned několik možností, kde si dopřát orosenou sklenici moku.

Navíc pokud se zastavíte ve Skiareálu přímo v Říčkách v Orlických horách, můžete si užít trochu zábavy i v létě.

Lanovka je tady v provozu a na konec červené sjezdovky se můžete nechat vyvézt spolu se zapůjčenou koloběžkou anebo károu. Dolů vás pak čeká trocha adrenalinové zábavy. Vše zvládnou i větší děti.

Poté zase nasednete na kolo a můžete pokračovat směr Rychnov nad Kněžnou.

Tato trasa patří k těm nenáročným a příjemným, když nechcete nic dlouhého plánovat a prostě jen popadnout kolo a s rodinou šlápnout do pedálů.