Během léta tam investovali do zasněžovacích systémů a technologií. „Investovali jsme do rozšíření zasněžovacího systému na zelené "rodinné" sjezdovce, díky kterému je zajištěno umělé zasněžování ve spodní části sjezdovky. Upravili jsme a lépe zpřístupnili nástupiště na lyžařský vlek (800 metrů),“ upřesnila Lucie Jandurová ze Ski areálu Bubákov – Herlíkovice. Došlo také k vybudování nových bran s turnikety u sedačkové lanovky a vleku, které lépe umožní úpravy terénu rolbou a tím lepší lyžařské podmínky.

Mačky na nohy, cepíny do ruky, lyže na bágl a vzhůru k nejvyššímu bodu jižního Pamíru, štítu Karla Marxe (6723 metrů), se vydali horolezci z Krkonoš Libor Dušek, Zdeněk Jirouš a Jan Holubec.
Sebemenší chyba by byla osudná, líčí sjezd ze šestitisícovky Libor Dušek

Největší novinku představuje pro letošní sezonu online prodej skipasů. „Přináší zimním návštěvníkům nejvýhodnější ceny, nižší než na pokladně, a pohodlí nákupu z domova. Po příjezdu do skiareálu lyžaři míří rovnou k turniketům a na svah, bez zbytečného čekání ve frontě u pokladny. Čipovou kartu doporučujeme po lyžování nevracet, ale ponechat si ji pro příští nákup a dobití skipasu,“ doplnila Lucie Jandurová.

Mistrovství České republiky v paraski, které kombinuje parašutismus s lyžováním.
OBRAZEM: Světový pohár v disciplíně zvané paraski

SKI areál Bubákov na svých prosluněných svazích a loukách nabízí lyžování hlavně pro rodiny s menšími dětmi, sjezdovky v Herlíkovicích jsou pak svým terénem spíše zaměřeny na sportovněji založené lyžaře.