První přímo zvolený prezident navštíví od středy 11. do pátku 13. září krajské město Pardubice, ale také Českou Třebovou, obec Přívrat na Orlickoústecku, Ústí nad Orlicí a Moravskou Třebovou. V pestrém programu nechybějí ani setkání s veřejností a zástupci radnic, případně návštěva střední školy.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický včera k návštěvě  uvedl: „Osobně kladu důraz na setkání s podnikatelskou veřejností podle klíče zaměstnavatelé s pěti sty a více zaměstnanci. S panem prezidentem se setkají první den na večeři."  Na programu  návštěvy jsou i tři velké společnosti: pardubický výrobce výbušnin Explosia, společnost CZ Loko z České Třebové, která modernizuje a vyrábí lokomotivy, a výrobce autobusů SOR Libchavy z Orlickoústecka.

V programu je i diskuse s řediteli pěti krajských nemocnic. Jeden večer bude vyhrazen setkání se starosty, svazky obcí a podnikateli na téma cestovního ruchu. Návštěvy Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy v Moravské Třebové se zúčastní i ministr obrany Vlastimil Picek. S prezidentem přijede i jeho dcera Kateřina, která bude mít svůj vlastní program.   (sn)