Řidičům je i letos od 1. listopadu k dispozici webová aplikace „Zimní obslouženost“ na www.uskhk.eu, díky níž se snadno dozvědí, kdy naposledy byl daný úsek ošetřen.

Silničáři v kraji budou v zimě chemicky udržovat 2729 kilometrů, inertními materiály 419 kilometrů a pluhováním 392 kilometrů silnic. Neudržovaných úseků je 211 kilometrů. Ve skladech pro posypové materiály mají připraveno 23 tisíc tun soli a 12 tisíc tun inertních materiálů. „Celkem budeme mít k dispozici 121 sypačů s radlicemi, 50 nakladačů, 18 sněhových fréz a přes 110 traktorových radliček. Do zimní údržby zapojíme 85 dispečerů, 230 řidičů a 30 osob ostatního personálu,“ sdělil ředitel krajské Údržby silnic Jiří Brandejs.

Měsíc za volantem: 2,5 promile alkoholu v dechu a dvě nehody.
VIDEO: Měsíc za volantem: 2,5 promile alkoholu v dechu a dvě nehody

Vedení silničářů ustanovilo vlastní preventivní opatření, aby eliminovalo možnost nákazy zaměstnanců koronavirem. Pracovníci byli rozděleni do skupin, které se nepotkávají. Dalším opatřením je vedle dezinfekce prostor například i rozdělení šaten, sociálních zařízení a všech dalších míst, kde se pracovníci setkávali.