„V nové budově vznikne venkovní a vnitřní učebna pro 62 osob, občerstvení, sklad pro pomůcky dopravního hřiště, jako jsou kola, odrážedla a koloběžky i dílna. V prvním patře pak bude sklad a místnost s víceúčelovým využitím,“ informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Zahájení stavby předcházejí práce spojené s demolicí a kompletním vyčištěním prostoru pro stavbu, které už začaly. Také stávající oplocení areálu se musí odstranit.

„Během konkurzního řízení nikdo neměl připomínky k mé předložené koncepci, na všechny otázky jsem odpovídala se znalostí věci, nikdo mi neřekl, že říkám něco špatně. Za jediný důvod mého neúspěchu považuji věkovou diskriminaci,“ je přesvědčena ředitelka.
Letitá ředitelka se náhle stala nevhodnou, má podezření na věkovou diskriminaci

Vstup na dopravní hřiště pro veřejnost se po dobu stavby přesune v ulici Kpt. Jaroše blíže k okružní křižovatce. Zahájení modernizace dopravního hřiště výstavbou provozní budovy je dle radnice prvním krokem ke zvýšení atraktivity velmi oblíbeného a využívaného prostoru.

„Jsem velmi rád, že investujeme i do zázemí pro volnočasové aktivity našich občanů. Dětské dopravní hřiště je velmi oblíbeným cílem rodin s dětmi, které zde najdou vyžití v bezpečí areálu. V příštím roce máme v plánu v modernizaci pokračovat výstavbou pumptrackové dráhy v areálu,“ uvedl místostarosta Jan Čtvrtečka a dodal: „Po více než třiceti letech zmodernizujeme hřiště, které bude jedním z mála takových dopravních hřišť v celém regionu. Do budoucna se může navíc stát příjemnou zastávkou při procházce v lázeňském území, jehož rozvoj je jednou z našich hlavních priorit.“