„Významní náchodští podnikatelé Martin a Vui Dao se rozhodli věnovat tento dar zdravotníkům v první linii prostřednictvím Nadačního fondu pro podporu náchodské nemocnice (NF), který založilo město Náchod již v roce 2017,“ informovala mluvčí radnice Nina Adlof.

Starosta Náchoda Jan Birke připomněl, že se od vypuknutí pandemie COVID 19 město všemi silami snaží zabezpečit všechny v první linii. „Denně jsem dostával prosby od zdravotníků, že jim ochranné prostředky chybí, proto jsem velmi rád, že se našel dárce, který jasně určil, kam chce věnovat prostředky v hodnotě téměř sta tisíc korun. Právě za tímto účelem byl nadační fond zřízen,“ vysvětlil starosta, který je současně předsedou správní rady nadačního fondu.

Zřizovatelem Oblastní nemocnice Náchod je Královéhradecký kraj, proto se předání daru a osobního poděkování dárci zúčastnil také hejtman Jiří Štěpán, dále členové Nadačního fondu pro podporu nemocnice v Náchodě Edita Nováková a Sabina Matoulková. „Pevně věřím, že se ochranné pomůcky dostanou právě těm, kterým jsou určeny do posledního kusu. Sestřičky neváhejte si roušky vyžádat, dárce si jasně přál, aby sloužily právě vám a měly jste jich k dispozici dostatek. Vaší úlohou je pomáhat těm, kteří to potřebují, ne zabývat se nedostatkem provozního materiálu,“ dodal starosta s tím, že podle toho, kolik obětavých lidí se na město Náchod obrací, určitě se nebude jednat o dar poslední.