Novým náměstkem pro léčebnou péči bude praktický lékař a hematolog Ladislav Tichý, který už působil ve vedení nemocnice. Oblast personální pak povede Martin Kyntera, který dříve působil jako vrcholový manažer nadnárodní společnosti. „Ladislav Tichý, náchodský zastupitel, byl v letech 2009 až 2010 také členem představenstva nemocnice. Dnes působí i ve Správní radě Nadačního fondu pro podporu nemocnice,“ potvrdila Magdaléna Doležalová z krajského zdravotnického holdingu.

Ke změně dojde také na pozici vedoucí útvaru personálního řízení a mezd, kde Zuzanu Bílkovou vystřídá Martin Kyntera.

Obě oblasti řízení jsou podle náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleše Cabicara klíčové: „Pozice léčebného náměstka je důležitou funkcí, která má vedení nemocnice pomáhat řešit problémy, se kterými se nemocnice potkává v odborné péči. Je jakousi spojkou pro primáře oddělení, se kterými musí denně komunikovat. Pomáhá také v nastavování různých procesů a fungování oddělení. Věřím, že MUDr. Tichý využije svou znalost prostředí nemocnice, naváže s primáři korektní vztahy a bude se spolupodílet na tom, abychom společně všichni úspěšně zkoordinovali budoucí přesun oddělení do nových pavilonů, které Královéhradecký kraj staví. Stejně tak je důležitý rozvoj personální oblasti směrem k náboru zdravotnického personálu, který věřím pan Ing. Kyntera posune opět o kus dál.“

Nemocnici se za poslední rok a půl podařilo posílit celkové hospodaření akciové společnosti. Podle Aleše Cabicara se závazky po splatnosti oproti roku předcházejícímu podařilo snížit o 10 milionů korun.

Nemocnice má také silnou podporu města, se kterým navázala i kvůli probíhající stavbě úzkou spolupráci: „Náchodská nemocnice je největším zaměstnavatelem ve městě a nedílnou součástí života v našem regionu. I proto mi jako starostovi záleží na personální stabilizaci, aby nemocnice dobře fungovala jako celek i v souvislosti s její probíhající modernizací. Nabízí se úzká spolupráce s městem Náchod, kterou chceme stvrdit také memorandem o spolupráci. To nebude jen dokument, ale první krok k tomu, aby tak, jak dobře funguje město, fungovala i spolupráce s náchodskou nemocnicí. Mým záměrem je, abychom spolu především mluvili, nemocnice je sice krajským zařízením, ale naprosto neodmyslitelnou součástí Náchoda. Proto chci přiložit ruku k dílu a nabízím své zkušenosti a práci,“ říká k budoucí spolupráci starosta Náchoda a poslanec Jan Birke.   (reh, dol)