Stalo se to v pátek večer, když se chtěl ještě stavit v práci. Bankomat měl po cestě.

"Bylo mi divné, že bankomat bliká a houká, v jeho přihrádce ležel nějaký balíček. V první chvíli mě napadlo, že tam strčily děti nějaký balíček papírů. Sebral jsem ho, ale byly to peníze a objevil se tam další. Volal jsem nejdřív na linku Komerční banky, ale nikdo telefon nezvedal, tak jsem zavolal na policii," popsal svou zkušenost z pátečního večera šestapadesátiletý muž, který o popularitu nestojí a nepřál si proto ani zveřejnit své jméno.

Nález bankovek.
Rozbitý bankomat nekontrolovaně chrlil peníze. Nálezce se dopočítal 144 tisíc

"Hlídka rychnovských policistů peníze od poctivého nálezce převzala, celou věc zadokumentovala a následně předala zpět bankovnímu ústavu," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Se svou nevšední historkou se nálezce přitom podělil se svými kolegy, prý pro pobavení. A měl úspěch: "Smáli se a říkali, že jsme mohl jet na dovolenou, že jsem je mohl na něco pozvat."

Komerční banka mu za pohotovou reakci poděkovala. Díky ní se peníze neztratily a klient je již má na svém účtu.

Jak k nezvyklé události vůbec mohlo dojít? "V případě samotné vkladové transakce bohužel nedošlo k jejímu správnému ukončení a bankomat hotovost vrátil do vkladové přihrádky. Situaci intenzivně analyzujeme," vyjádřila se k události Komerční banka.