Proto vám přinášíme výběr „open air" festivalů v Královéhradeckém kraji. Nabídka je více než pestrá.

Hned z kraje června se rozjel jeden z největších hudebních festivalů u nás – Rock for people. Návštěvníci během třídenního hudebního maratonu na hradeckém letišti slyší americkou hudební legendu Faith No More nebo Limp Bizkit, z domácích kapel pak vystupují Vojtěch Dyk a B-Side Band nebo David Koller.

Milovníci divadla jsou již jistě nedočkaví na 21. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, který se během předposledního červnového týdne odehraje opět v Hradci Králové.

Na největším českém divadelním festivalu se bude hrát a zpívat na scénách Klicperova divadla, Divadla Drak a při venkovní produkci i v parcích a uličkách starého města.

Posluchači tvrdé muziky zase zavítají začátkem srpna do areálu pevnosti Josefov, kde se uskuteční metalový festival Brutal assault.

Koncem srpna v trutnovském amfiteátru Na Bojišti mezi jinými  vystoupí i hlavní hvězdy Trutnoff Open Air Festivalu – The Prodigy.

Hiphopeři se ve stejném termínu sjedou na 14. ročník největšího středoevropského hiphopového festivalu Hip Hop Kemp 2015 Hradec Králové. Ze zcela jiného soudku je 61. ročník Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci, kde po pět srpnových dní budou ulice města patřit folklorním souborům z Evropy i celého světa.

Abychom nezapomněli na nejmenší, tak od 9. do 13. září se v Jičíně uskuteční jubilejní 25. ročník festivalu Jičín – město pohádky. Zdejší Valdštejnovo náměstí bude patřit jenom jim a pohádkovým bytostem. Tedy – Ať žijí pohádky!

A protože se u nás v kraji „furt" něco děje, tak se můžete podívat na turistický portál www.hkregion.cz, kde mimo jiných zajímavostí naleznete i kalendář akcí v Královéhradeckém kraji.

Pod širým nebem
Rock for people; Hradec Králové 4. 6. – 6. 6. 2015 www.hradec.rockforpeople.cz
Divadlo evropských regionů; Hradec Králové 19. 6. – 28. 6. 2015 www.klicperovodivadlo.cz
Brutal Assault; Jaroměř – Josefov 5. 8. – 8. 8. 2015 brutalassault.cz
Trutnoff Open Air Festival; Trutnov 20. 8. – 23. 8. 2015 www.festivaltrutnov.cz
Hip Hop Kemp; Hradec Králové 20. 8. – 22. 8. 2015 www.hiphopkemp.cz
Mezinárodní folklorní festival; Červený Kostelec 19. 8. – 23. 8. 2015 www.folklorck.cz
Jičín – město pohádky; Jičín 9. 9. – 13. 9. 2015 www.pohadka.cz