Za posledních 24 hodin v Krkonoších napadlo kolem 30 centimetrů prachového sněhu a celková pokrývka se pohybuje kolem 75 centimetrů, uvedl lavinový specialista Pavel Cingr z Horské služby Špindlerův Mlýn. Nový sníh napadl na zmrzlý podklad za silného větru. Při třetím lavinovém stupni je uvolnění laviny možné již při malém zatížení, a to zejména na strmých svazích. Lavinovými lokalitami  jsou Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety a Labský, Obří, Dlouhý a Modrý důl.

Řeky po oblevě zaplavily silnice

Východní Čechy - Toužebně očekávaný sníh na horách sice konečně napadl, ale vzápětí začal rychle tát. Uplynulý víkend tak na mnoha místech připomínal spíše předjaří s teplým počasím a řekami plnými vody. Na některých místech voda z rozvodněných toků dokonce zaplavila silnice. V pondělí ráno to postihlo cestu z Třebechovic pod Orebem do Krňovic. Silnice musela být uzavřena, lidé mohli velkou vodu naštěstí překonat po lávce. Problémy trvaly jen do oběda, odpoledne se situace zlepšila natolik že, policisté a silničáři, kteří místo přijeli zkontrolovat, rozhodli, že silnice může být zprůjezdněna.

Nebylo to jediné místo v regionu, kde velká voda přerušila dopravu. Podobné problémy měli také lidé v Chocni a mezi Opatovicemi a Vysokou nad Labem.