Jak uvedla vedoucí kampaně a dlouholetá bývalá poslankyně Hana Orgoníková, nabízejí sociální demokraté centrální transparentní účet k volbám. Každá z okresních organizací strany si tak rozdělí 60 tisíc korun, aby mohla prezentovat své kandidáty, jen Královéhradecko 80 tisíc korun. K dispozici budou mít také auto, na jehož výdaje vyčlenili 30 tisíc korun.

„Nechceme to s financemi nijak přehánět. A také předvolební kampaň je kratší než ty předešlé. Myslím si, že to potěší i voliče," uvedla Hana Orgoníková.

Jak dodala, sociální demokraté by rádi v říjnových volbách získali alespoň pět mandátů, zatím to přitom byly tři mandáty.

Zároveň se v hradecké Střelnici včera představili někteří z kandidátů. Například starosta Náchoda Jan Birke.

„Mnohdy jsem si bohužel připadal, že obecní a krajská samospráva na jedné straně a poslanci i vláda na druhé žijí každý v jiném světě. Například v legislativních krocích kolem průzkumu a těžby břidlicového plynu. Týkalo se nejen Náchoda, Broumova, ale také Trutnovska. Nikdo se nás vlastně ani na nic neptal. Až po našich protestech firmy tyto požadavky opustily. Proto jsem se rozhodl kandidovat, abych alespoň částečně mohl ovlivnit jednání poslanců," zdůraznil Jan Birke.

(srt)