Společně s jednatelem Penta Hospitals Luďkem Pelikánem je seznámil se strategií zdravotnického zařízení, dlouhodobými investicemi a provedl odděleními.

„Chceme být v regionu hodně aktivní a nabízet občanům vysoce specializovanou péči. Vážíme si zájmu starostů o dění v nemocnici a v osobních setkáních budeme pokračovat i nadále," uvedl Božetěch Jurenka, který se stal ředitelem Nemocnice Vrchlabí od 1. ledna.

Diskuze ukázala, že starostové mají o dění v nemocnici velký zájem. Dotazy směrovali především na výhled do budoucna, stabilizaci a prosperitu v oblasti regionálního zdravotnictví. „Kromě rozvoje oborů je důležité, aby Nemocnice Vrchlabí byla přátelská a vstřícná k pacientům, jejich spokojenost je pro nás hlavní prioritou," ujistil starosty. A že je co rozvíjet a na čem stavět, se starostové a radní přesvědčili při prohlídce některých oddělení, ambulancí nebo moderního a zrekonstruovaného urgentního příjmu.

Dojmy z působení ve špitále pak nový ředitel se starosty probral na společném obědě v nemocniční jídelně, kde mohli hosté ochutnat, jak tam vaří pacientům a zaměstnancům. Podle týdenního jídelního lístku se podávala svíčková.

Starostové ze Svazku obcí Horní Labe na půdě vrchlabského špitáluZdroj: Penta Hospitals