Našel houby, uvařil si oběd a pochutnal si. Jenže pak si jeho další, zatím nezpracované úlovky prohlédla manželka a vyslala svého muže do mykologické porady. Naštěstí.

Muž z Hradecka totiž nasbíral a snědl jedovatou muchomůrku zelenou.

„Vůbec mu nebylo špatně. Houby už prý jedl dopoledne a potom ještě jel něco posbírat. Manželka vyndala jednu houbu, která se jí nezdála, a on s ní přijel k nám do poradny. Byla to muchomůrka zelená. Řekl, že už ji snědl dopoledne. S pánem to dopadlo dobře. Asi po týdnu byl propuštěn domů,“ popsala zhruba měsíc starý zážitek mykoložka Muzea východních Čech Tereza Tejklová.

Takový případ prý zažila během své kariéry poprvé. „Stává se, že za námi lidé chodí s obavou, že se otrávili, ale tohle jsem zažila poprvé za deset let, mohlo to mít fatální následky. Z poradny vím, že je člověk schopen splést cokoliv s čímkoliv. Je to dané i tím, že se lidé cítí strašně neohroženě a sebevědomě, ačkoliv kolikrát ani neví, o čem mluví a houby zamění,“ poznamenala Tejklová.

Například muchomůrky se často zaměňují se žampiony. „Muchomůrka má oproti žampionu vždycky bílé lupeny, zároveň má pochvu, ale tu nemusí mít každá,“ vysvětlila mykoložka.

Letošní sezona sběru hub přeje. Český národ, který je posedlostí houbami znám, jásá. Lidé nosí z lesa plné koše a mnozí z nich se učí sbírat nové druhy.

Odborníci ale varují, že lidé nemají přeceňovat svoje schopnosti a pokud si nejsou jisti, co v lese našli, kontaktovat odborníky v mykologické poradně.

V době sociálních sítích, se lidé často pro rady obracejí i na internet. I tady je však třeba přijímat doporučení jen od odborníků a nedat na rady laiků.

„Méně vážné otravy se lidé snaží vyřešit doma, takže se k nám ani nedostanou. My registrujeme ty závaznější otravy, kdy se mi ozvou přímo z nemocnice, nebo když jde o menší děti,“ dodala Tereza Tejklová.

Barbora Zemanová, Michaela Střížová