Návštěvníci se stanou svědky křtu knížky pohádek Bohouš z Luční boudy, dále hledání jejího základního kamene a čeká na ně komentovaná ochutnávka piv Paroháč a borůvkových koláčů. Program vyvrcholí koncertem zpěvačky a herečky Barbory Polákové.

Zájemci o účast na oslavě se však vůbec nemusejí starat o to, kde a jak si opatřit vstupenky. „Vzhledem k významnému výročí Luční boudy, málokomu se takové číslo podaří, je koncert i ochutnávka piv zdarma. Tedy není potřeba lístek, jen trochu fyzické námahy se přijít pobavit,“ říká majitelka a provozovatelka boudy Klára Sovová.

Na vystoupení pod vrcholem Sněžky se těší i zpěvačka Barbora Poláková. „Přivezeme hodinový koncert a zahrajeme ho, jak nejlépe budeme umět. Je super, že koncert bude zadarmo pro ty, kteří si na Luční boudu vyšlápnou a stane se pro ně takovou odměnou. To je od pořadatelů hezké. Moc se těším,“ uzavírá Poláková.

Luční bouda je největší a nejstarší horskou chatou Krkonoš, ale má i nejvýše položenou restauraci ve výšce 1410 m nad mořem. Leží na úpatí Sněžky na křižovatce několika starých cest poblíž státní hranice s Polskem uprostřed vzácné Bílé louky.

V jejích prostorách se nachází i nejvýše položený pivovar v České republice, vaří a čepuje se v něm pivo Paroháč a Luční bouda je součástí Krkonošské pivní stezky. Jiří Štefek