Stavba nového fotbalového stadionu, oprava kina či dlouho odkládaná přestavba nemocnice. Takové plány mají radnice největších měst v Královéhradeckém kraji.

Z největších investičních akcí, které chce v příštím roce zahájit Hradec Králové, je stavba nového fotbalového stadionu, který nakonec vyjde na 550 milionů korun. Největší investicí Trutnova je rekonstrukce a dostavba areálu Na Nivách za 197 milionů korun. Vznikne zde nové Středisko volného času. Město částku vykryje přijatým úvěrem.

Náchodská radnice hodlá příští rok investovat 170 milionů korun. „Z těch nejvýznamnějších mohu zmínit plánovanou výstavbu nové hasičárny v ulici Raisova či vybudování viaduktu pod železniční tratí,“ upřesnil starosta Jan Birke s tím, že hlavní investicí nejen Náchodska, ale celého kraje pro příští rok bude zahájení I. etapy modernizace nemocnice Náchod za více než miliardu korun. Pro Jičín je v příštím roce prioritní dokončit rekonstrukci Biografu Český ráj (23 milionů), kolejové úpravy nákladového nádraží (20,3 mil.) a 14 milionů směřují Jičínští do stavebních úprav Valdštejnského zámku.

Nemocnice i stadion. Města odhalila investiční plány na příští rok
Tak by měl vypadat nový svatostánek hradeckých fotbalistů.Zdroj: MmHK
TAKTO BY MĚL V ROCE 2019 vypadat nový svatostánek hradeckých fotbalistů.Hradecký magistrát vydal poslední stavební povolení potřebné pro stavbu nového fotbalového stadionu v Hradci Králové za 550 milionů korun.Na jaře chce město vypsat výběrové řízení na stavební firmu a věří, že stavět se začne již v létě.

Nový parkovací dům vznikne v místě současné veterinární ambulance.Zdroj: architektichmelik
UŽ PŘÍŠTÍ ROK na podzim by mohli hradečtí řidiči využívat nový parkovací dům, který vyroste na místě současného přístavku v Gayerových kasárnách. Nový parkhaus o rozloze přes šest tisíc metrů čtverečných má pojmout na 320 automobilů. Podle koncesionářské smlouvy jej má vystavět ISP.

Vizualizace jičínského biografu po rekonstrukci.Zdroj: Archiv města
OBYVATELÉ JIČÍNA by se v příštím roce měli dočkat dokončení opravy zdejšího kina (na snímku), jehož rekonstrukce vyjde na 23 milionů korun. Dalších 14 milionů směřují Jičínští do stavebních úprav Valdštejnského zámku. Novopačtí chtějí zahájit rekonstrukci MKS za sto milionů. V roce 2018 zde proinvestují 15 milionů. V Hořicích dokončí rekonstrukci Otakarovy ulice za 18 milionů.

Projekt chystaného trutnovského Střediska volného času na Nivách vychází z architektonického návrhu kanceláře Rosa. Zdroj: Vizualizace
TRUTNOV nejvíce peněz, a to 197 milionů korun, investuje do přestavby objektu na Nivách. Vznikne tam Středisko volného času. Mezi 24 stavebními objekty jsou i nová tři hřiště, nebo lanový park. V centrální budově vzniknou taneční a divadelní sál, keramická dílna, tělocvična i horolezecká stěna. Investice je krytá přijatým úvěrem.

Jednou z priorit kraje je rekonstrukce náchodské nemocnice. Ta teď znovu ožívá.Zdroj: archiv
NÁCHOD. Hlavní investicí nejen Náchodska, ale celého Královéhradeckého kraje pro příští rok bude zahájení I. etapy modernizace a dostavby Oblastní nemocnice Náchod. Před měsícem byly v Brně otevřeny obálky s nabídkami od třech stavebních firem, které kraj nyní vyhodnocuje Nejnižší nabídku do tendru dalo sdružení firem Geosan Group a BAK stavební společnost, a to ve výši 1,344 miliardy korun bez DPH. V rozpočtu na rok 2018 si kraj zatím na stavbu nemocnice vyčlenil 85 milionů korun. Reálná představa je, že by měl první bagr vyjet koncem února nebo začátkem března. Stavba by měla trvat 26 měsíců. Foto: Vizualizce JIKA-CZ s.r.o.