A to samé platí i o sjezdovkách zimních středisek. V provozu jich je sice většina, průměrná sněhová pokrývka se ale v lepších případech pohybuje kolem 30 centimetrů. Například ve Špindlerově Mlýně je sjezdovek otevřených zhruba polovina, ve Svatém Petru čtyři z jedenácti a na Medvědíně pět z devíti. Do neděle tu budou platit ceny vánoční a novoroční „supersezony", kdy jednodenní skipas pro dospělého vyjde na 850 korun. Od 6. ledna bude cena 750 Kč za den.

V Herlíkovicích jedou obě lanové dráhy, Žalý i Bubákov a tři vleky. „Večerní lyžování je ale od středy až do odvolání zrušeno," informovali provozovatelé ze společnosti Snowhill.

Stejně tak je dočasně zrušené večerní lyžování na Protěži v Janských Lázních, uzavřená je i sáňkařská cesta. Kabinková lanovka je v provozu od 8.30 do 16 hodin, jedou vleky Anděl, Sport 1, 2, Formánek 3. Celkem je na Černé hoře otevřeno 10,5 kilometru sjezdovek, v celém SkiResortu Černá hora – Pec pak zhruba 20 kilometrů. „Všechny hlavní sjezdovky, které jsou na technickém sněhu, máme sjízdné. Všechna hlavní přepravní zařízení jsou rovněž v provozu," dodal Petr Hynek ze SkiResortu.

„Sjezdové tratě jsou místy nesjízdné, panují špatné sněhové podmínky," přiznávají provozovatelé skiareálu v Rokytnici nad Jizerou. Vzhledem ke stavu sjezdovek se tu proto lyžuje za ceny vedlejší sezóny.