V neděli 29. května se ve východních Čechách uskuteční jízdy okolo obou krajských měst se společným cílem pod Kunětickou horou.

„Projekt je otevřen všem bez rozdílu - na kole tak pojedou jak zdraví, tak handicapovaní, nevybíráme žádné startovné! Chceme ukázat, že není třeba se separovat do skupin, ale že můžeme fungovat jako jeden tým - že táhneme za jeden provaz! Tím, že se s námi projedete na kole, dáte najevo, že to cítíte stejně," řekl Deníku manažer projektu Radek Kvaček a dodal: „Nejedeme závodit! Každý může jet jen tolik, kolik zvládne. Připojit nebo odpojit se může každý na kterémkoliv místě. Projedeme se, užijeme si hezký den a dodáme energii těm, kteří to potřebují."

V Hradci Králové je start v 9 hodin od Morového sloupu na Velkém náměstí a další zájemci se mohou ke startujícím připojit na cyklostezkách v hradeckých lesích; v Pardubicích je plánován start na 10. hodinu od radnice na Pernštýnském náměstí a další se mohou připojit na cyklostezkách od Lanového parku.

Pro účastníky mají pořadatelé drobné dárky, první dva účastníci z řad handicapovaných čeká vstupenka na Stezku v oblacích na Dolní Moravě včetně cesty lanovkou. „V cíli pak předáme atletickému týmu handicapovaných Hvězda Pardubice šek od Nadace ČEZ," informoval  Kvaček.

Pod Kunětickou horou bude ve spolupráci s Integračním centrem sociálních aktivit Pardubice připraven od 14 hodin zajímavý doprovodný program - hry pro děti, kreslení na obličej, zkouška jízdy na handbiku, chůze po slepu, je domluvená návštěva hradu s výkladem.

Podrobnosti na www.cestazasnem.cz.

Jaromír Fridrich