Dostatek sněhu hlásí například Špindlerův Mlýn. Od pondělí je ale ukončený provoz vleků Horal a Slovan.

Dobré podmínky pro lyžaře nabízejí také areály sdružené ve SkiResortu Černá hora – Pec. „Ochladilo se, přes noc mrzlo, přes den se teploty drží kolem nuly, zároveň by během pátku a soboty mělo připadnout pět centimetrů sněhu, takže podmínky pro lyžování jsou vynikající," řekl šéf SkiResortu Petr Hynek.

V nedalekých Herlíkovicích se už lyžuje za ceny vedlejší sezony. Dospělý tedy za jednodenní lyžování namísto 590 korun zaplatí 520 korun. „Od pondělí 16. března zakoupíte denní skipas pro dospělého za 450 korun. Sjezdovky jsou stále v dobré kondici," uvedli vlekaři.

Na sjezdovkách v Říčkách v Orlických horách je 80 až 110 centimetrů sněhu a po ránu sníh drží. Otevřeny a upraveny jsou všechny sjezdovky, na víkend budou upraveny i tratě pro běžkaře.

Rovněž na hřebenech hor je dostatek kvalitního sněhu. V Krkonoších stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

Nízko položená střediska ale už se zimní sezonou končí. Zavřené jsou sjezdovky v Přívratu a Dlouhoňovicích v podhůří Orlických hor, včera se zastavily i vleky v areálu Peklák na Orlickoústecku.

„Je nám to moc líto, obleva je silnější, než jsme čekali," uvedli provozovatelé. Sjezdovky v Hlinsku budou v provozu do neděle, kdy sezona skončí. Podle Roberta Vokáče z hlineckého Skiklubu nebyla příliš vydařená, uškodil jí hlavně pozdní začátek. Původně třetinový propad tržeb se později podařilo snížit na šestinový ve srovnání s dlouhodobým průměrem.