"Safari park patří k nejúspěšnějším chovatelům na světě. Mimořádné úspěchy v chovu a obrovská podpora veřejnosti nám navíc umožňují tato kriticky ohrožená zvířata vracet do přírody. V jejich záchraně sehráváme klíčovou roli," říká zoologický ředitel safari parku Jaroslav Hyjánek. "Pro oslavu Světového dne nosorožců není na světě lepší místo," dodává.

Na návštěvníky čeká soutěž o mimořádnou cenu. Kdo uspěje ve vědomostním kvízu, dostane možnost pod vedením zaměstnance safari parku navštívit zázemí chovu těchto lichokopytníků a seznámit se s nosorožcem hodně zblízka. Zapojit se do soutěže může kdokoli. Herní tikety se budou rozdávat na stanovišti plném informací o životě nosorožců, jejich ochraně v přírodě i lidské péči, boji s pytláky nebo o tom, jak se liší jídelníčky nosorožců bílých a nosorožců černých.

Kdo najde v nosorožcích zalíbení, může oba druhy, chované ve Dvoře Králové, rovněž pozvat na jídlo. Do úspěšné kampaně Pozvi zvíře na oběd se u příležitosti světového dne připojí i nosorožec bílý. Jeho denní menu vyjde na 150 korun. Zvát nosorožce je možné přes e-shop safari parku nebo využitím QR kódů přímo u expozice.