Bezprostředně po posledních komunálních volbách na podzim 2014, které v Dobrušce vyhrála ODS v čele s Tojnarem, deklaroval starosta, že ve městě neexistuje koalice. To se však nyní zásadně změnilo.

Za „palácovým převratem" na zasedání městského zastupitelstva na počátku minulého týdne stála osmička opozičních zastupitelů z pěti politických uskupení - Veřejnosti za všestranný rozvoj Dobrušky, TOP 09, KDU-ČSL, ANO 2011 a Východočechů. Tojnara vedle jeho spolustraníků hájili  pouze komunisti a bezpartijní představitel ČSSD.

Po nečekaném odvolání starosty Tojnara se opozice, která se zásluhou většiny v patnáctičlenném zastupitelstvu (osm hlasů), radě města (čtyři členové) a po převzetí nejvyšší funkce ve městě, proměnila v novou koalici. Její představitelé nepolevují v aktivitě.

Veřejnosti představili „Dohodu o koaliční spolupráci". „Chtěli jsme se dohodnout na rámcové smlouvě, která by nastolila mantinely pro naši společnou práci," prozradil Pavel Hůlek z KDU-ČSL.

Nový dokument stanovuje pravidla pro řízení města,  rozhodování ve stěžejních otázkách a zvýšení transparentnosti jednání.