„Měl nastoupit 1. března, ale z osobních důvodů pozici nepřijal. Akceptovali jsme jeho rozhodnutí a rada kraje jmenovala druhého člověka v pořadí z výběrového řízení," vysvětlila Eva Jouklová, tisková mluvčí Královéhradeckého kraje.

Krejčí skončil ve výběrovém řízení na ředitele hradecké hvězdárny na druhém místě za Bělíkem, o místo se ucházelo šest lidí. Kraj současně zrušil vypsané výběrové řízení na ředitele úpické hvězdárny. Dosavadní ředitel hradecké hvězdárny František Hovorka z funkce odchází ke konci února na vlastní žádost.

Hlavním tahákem hvězdárny v nejbližších letech bude budované digitální planetárium, které by mělo být hotové do konce listopadu. Planetárium přijde na zhruba 111 milionů korun. Divákům nabídne například zážitek z letu na jinou planetu. Budova planetária bude připomínat létající talíř. Hvězdárnu zatím ročně navštíví kolem 30 tisíc lidí.

Bělík, který je také předsedou východočeské pobočky České astronomické společnosti, krátce po jmenování představil své plány s hvězdárnou. V úmyslu měl například zavedení různých zážitkových programů, které by nebyly zaměřené jen na astronomii.