„V návaznosti na nedostatek parkovacích ploch v důsledku probíhající rekonstrukce Oblastní nemocnice Náchod dojde k rozšíření stávající linky městské hromadné dopravy. V těchto dnech finišuje budování nového zálivu pro autobusy přímo před areálem nemocnice. Stavbaři jej vybudovali za pouhých deset dní a od neděle 2. září budou autobusy stavět přímo u nemocnice,“ informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

S tím souvisí i změna jízdního řádu, rozšíření linky č. 645121 z Pavlišova na autobusové nádraží, dále směr Běloves, nemocnice, Branka, Bražec, autobusové nádraží a zpět na Pavlišov.

Významným bonusem je nově otáčení autobusu, který tak umožní nastupování cestujících na lince MHD přímo před penzionem Marie. „Věřím, že naši senioři tuto možnost přivítají a budou MHD využívat při svých cestách do města,“ upřesnil starosta Jan Birke. „Mám radost z jednání, která přinášejí mnohdy nečekaná a vítaná řešení.“

Zastávku v jízdním řádu označenou jako „Náchod, Na Skalce“ cestující najdou přímo před dveřmi penzionu Marie v Bartoňově ulici, kde se bude autobus otáčet. Avšak pozor, přesunutá zastávka Náchod, Skalka slouží pouze pro MHD, současná zastávka Náchod, Skalka bude sloužit dál pro příměstskou dopravu.

V průběhu září pak budou dokončená parkovací místa v ulici Bartoňova u Základní školy TGM, která budou bezplatně sloužit nejen návštěvníkům nemocnice, ale vyhrazena zde budou i místa pro parkování návštěvníků a zaměstnanců školy.

Zastávka přímo před areálem nemocnice.Zdroj: archiv města