Zatímco v Rychnově nad Kněžnou je nákupních možností doslova přehršel, ve městě F. L. Věka je pouze jeden supermarket, což podle místních rozhodně nestačí. Na podporu stavby dalšího obchodu s potravinami podepisují dokonce petici.

„Parkoviště u obchoďáku Penny je neustále plné, jezdí sem nakupovat i lidé z hor. Takže v obchodě je stále plno a je jedno, jestli je to v týdnu nebo o víkendu," shodují se místní obyvatelé. Pokud by v těsné blízkosti přibyl ještě jeden obchod s potravinami, rozhodně by to dle obyvatel situaci zlepšilo. V Dobrušce by mohl fungovat řetězec Lidl, s vedením společnosti město usilovně jedná. Zatím ale ještě není nic rozhodnuto.

„Výsledný verdikt zatím ještě nepadl, v současné době čekáme, jak společnost rozhodne. Jsme ale velmi rádi, že na jednání s městem vůbec přistoupila," vysvětluje místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

Podporu stavby supermarketu mohou místní obyvatelé do konce tohoto týdne vyjádřit svým podpisem. Podle jedné z iniciátorek petice Radany Moravcové mají místní velký zájem stavbu podpořit.

Petice
Petici na podporu stavby marketu v Dobrušce podepsalo už více než dva tisíce lidí.
O nový obchod s potravinami je mezi lidmi opravdu zájem.

Petici mohou místní podepisovat například u lékaře, ve školách i školkách. Některé domácnosti dokonce iniciátoři petice obcházeli osobně. Hlavním místem, kde mohou lidé ještě do konce tohoto týdne petici podepsat, je městské informační centrum.

Zdejší pracovnice potvrzují, že lidé chodí podepisovat opravdu v hojném počtu. V současné době už je na papíře přes dva tisíce podpisů. I když samotná petice na podporu stavby dalšího marketu v Dobrušce výsledné rozhodnutí zřejmě nezmění, je dobře, že se chtějí místní vyjádřit, to potvrzuje i vedení města.

„Petici podepisuje opravdu spousta lidí. Je dobře, že místní obyvatelé dávají sami najevo, co chtějí změnit," dodává místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

Pokud opravdu Lidl v Dobrušce vyroste, nadělá to ale vrásky malým obchodníkům.

Ti ze stavby nadšení nebudou, nový supermarket by jim totiž výrazně zamával s každodenními tržbami.