Například na otevřených sjezdových tratích na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou je 30 až 80 centimetrů sněhu. „Vleky a lanovky budou v provozu do neděle 12. dubna," řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora – Pec. Na Černé hoře je otevřeno přes deset kilometrů sjezdovek, v Peci je v provozu vlek Javor a lanovka Hnědý vrch a několik sjezdovek.

Ve Špindlerově zůstává v provozu lyžování ve Svatém Petru a na Hromovce. „Vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám bude ukončení ještě upřesněno, minimálně však do 12. dubna," uvedl skiareál na svém webu. Před pár dny skončila sezona na Medvědíně, Horních Mísečkách, Stohu či Labské.

Na víkend budou v provozu také areály v Deštném a v Říčkách v Orlických horách, které jsou nyní uzavřené. V Říčkách bude v sobotu a neděli v provozu čtyřsedačková lanová dráha a všechny sjezdovky, v Deštném pak vedle sedačkové lanovky sjezdovky v areálu Marta I. Na poslední lyžování sezony se lidé mohou vydat od pátku do neděle také do Červené Vody a Čenkovic na Orlickoústecku.

Na hřebenech Krkonoš zůstávalo včera zhruba 125 centimetrů sněhu, v lavinových katastrech platil třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Kvůli nynějšímu výraznému oteplení však bude sněhu všude rychle ubývat.