V Královéhradeckém kraji o „espézetku" na přání požádalo 97 lidí, v Pardubickém 78 lidí. Vůbec největší zájem byl v Pardubicích s 31 žádostmi, v Hradci jich bylo 30.
Originální nápady nebo výstřelky se objevovaly jen výjimečně. Právě v Pardubicích úřad odmítl označení GEODEZIE kvůli nepovolenému písmenu G, podobně jako nápis SCHUMI a tři čísla, který obsahuje zakázané písmeno CH. Naopak vyhověl žadateli, který toužil získat značku T57TATRA.
Většina lidí však chtěla mít na značce auta křestní jméno nebo zajímavou alfanumerickou kombinaci. Někdo žádá na značku umístit název firmy nebo obce či místní části, kde žije.
V okresních městech byl zájem ještě menší, například ve Svitavách značku obdrželi čtyři lidé. „Je to asi drahé a lidé mají dost jiných možností, jak utratit peníze," řekl vedoucí tamního odboru dopravy Miroslav Doseděl.
V Náchodě přijali 16 žádostí. „Největší zájem byl o kombinace stejných čísel, tovární značky aut, jména. Jedna žádost byla o název místní lokality," uvedla mluvčí města Nina Adlof.
V Hradci Králové z 30 žadatelů neuspěl kvůli nedovoleným znakům pouze jediný. „Šlo o kombinaci, která se týkala příjmení šampióna v silničních závodech motocyklů Valentina Rossiho, kdy v příjmení se vyskytuje dvakrát po sobě jdoucí písmeno S," uvedl vedoucí odboru dopravy Petr Černohlávek. Klient si následně vybral jinou vyhovující kombinaci.
Lidé si nemohou nechat na tabulku vyrazit hanlivá slova, nebo ta, která obsahují písmena G, CH, O, Q a W. Uchazeči o značku na přání zaplatí 10 tisíc korun, zatímco přidělení běžných dvou značek při registraci auta do evidence stojí 800 korun.