Na volební krajské konferenci v Opočně sice obhájil svůj post předsedy zdejších lidovců Jiří Veselý, krajský zastupitel a primář z Broumova. Novou tváří ve vedení hradeckých lidovců se však stal Tomáš Novotný z okresu Rychnov nad Kněžnou. Druhým místopředsedou byl zvolen předseda kontrolního výboru Královéhradeckého kraje Vladimír Derner.

„Krajská konference se také zabývala zejména možnostmi konkrétních kroků v ekonomice, které by vedly ke zlepšení života zejména rodin s dětmi, neboť daň na potraviny je u nás po Izraeli nejvyšší na světě. Na druhou stranu daň z majetku druhá nejnižší na světě po Estonsku," řekl Jiří Veselý.

Mnohem sledovanější byl pondělní sněm hradecké krajské ODS. Ten totiž musel zvolit svého nového šéfa po dubnové rezignaci dosavadní předsedkyně Zdeňky Horníkové kvůli jmenování do funkce viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu.

O vedení krajské organizace občanských demokratů na přechodnou dobu do řádného volebního sněmu v únoru 2014 se střetli dva kandidáti: starosta Trutnova Ivan Adamec a bývalý starosta Jičína Martin Puš. Šance obou rivalů byly velmi vyrovnané: prvního nominovaly okresní buňky ODS v Trutnově a Rychnově nad Kněžnou, druhý má podporu straníků na Hradecku a Jičínsku. Rozhodující pátá okresní organizace v Náchodě se nepřiklonila ani k jednomu.

Sněm se uskutečnil v pondělí večer v hradeckém Aldisu.